Bun venit in Comuna Biertan

ANUNT CONSULTARE PUBLICA PRIVIND Strategia „Biertan – Sat inteligent /SMART Village

1 aprilie 2024

Stimați locuitori ai comunei Biertan,

În contextul pregătirii Strategiei „Biertan – Sat inteligent /SMART Village”, Primăria desfășoară în perioada 01 – 12 aprilie 2024, etapa de consultare publică online a membrilor comunității.

Vă invităm să vă implicați în dezvoltarea inteligentă a comunei noastre, prin completarea chestionarului online, disponibil la următorul link: https://shorturl.at/gsCDR

Răspunsurile voastre ne ajută să planificăm cele mai potrivite proiecte pentru creșterea calității vieții locuitorilor din comuna Biertan.

Pentru a asigura o consultare și implicare cât mai largă a comunității, în cadrul acestui proces se va constitui un grup de lucru din care sunt invitați să facă parte reprezentanți ai tuturor sectoarelor cu rol în dezvoltarea locală: agenți economici, ONG-uri, instituții de învățământ și alte entități cu activitate în domeniile social, cultural, educațional, mediu ș.a.m.d. din comuna Biertan, inclusiv persoane fizice care au expertiză și/sau experiență in implementarea soluțiilor digitale și vor să contribuie la elaborarea strategiei de tip „Sat inteligent” a comunității noastre.

Persoanele care doresc să fie cooptate în grupul de lucru menționat, se pot înscrie până în data de 12 aprilie 2024 completând formularul online disponibil aici: https://shorturl.at/prxPW

Last modified: 1 aprilie 2024

Comments are closed.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

Acest site foloseşte cookies. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close